google

  budowa, budowa domów, chemia budowlana

  Kursy walut 13.07.2018
  1 USD
  3.7244
  0.0189
  1 EUR
  4.3302
  0.004
  1 CHF
  3.7118
  -0.0041
  1 GBP
  4.8896
  -0.0057
  1 RUB
  0.0598
  0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Katalog firm
  • O firmie

  Paroc Polska sp. z o.o.
  Paroc Polska sp. z o.o.

  Paroc Polska sp. z o.o.


  Grupa Paroc jest międzynarodowym producentem izolacji z kamiennej wełny mineralnej.

  O Paroc

  Siedziba ParocGrupa Paroc jest międzynarodowym producentem izolacji z kamiennej wełny mineralnej. Nasza główna siedziba znajduje się w Finlandii, a zakłady produkcyjne zlokalizowane są w czterech krajach. Ponadto posiadamy przedstawicielstwa handlowe w 14 krajach europejskich.

  Od 1930 roku sukcesywnie rozwijamy w Paroc praktyczną wiedzę specjalistyczną (tzw. know-how). Obecnie jesteśmy wiodącym dostawcą izolacji w Finlandii, Szwecji i krajach bałtyckich.

  Nasze produkty sprzedawane są pod marką Paroc w rozpoznawalnych, biało-czerwonych opakowaniach i obejmują izolacje budowlane, techniczne, dla przemysłu stoczniowego, a także płyty warstwowe i materiały do izolacji akustycznej.

  Tworzymy i pilotujemy rozwiązania budowlane, od energooszczędnych rozwiązań do renowacji budynków, po domy pasywne, które zmniejszają zużycie energii oraz ilość emisji, przy jednoczesnym zwiększeniu komfortu życia.

  Nasi klienci są bardzo zróżnicowani, począwszy od przedsiębiorców budowlanych domów jednorodzinnych i architektów, poprzez firmy wykonawcze, dystrybutorów materiałów budowlanych oraz firmy budowlane pracujące dla sektora przemysłowego.

  Głównymi właścicielami Grupy Paroc są inwestorzy instytucjonalni, a udziałowcami mniejszościowymi pracownicy Paroc.

  Historia Paroc

  Przez wiele lat unikalne właściwości kamienia i wymagające warunki pogodowe krajów nordyckich inspirowały nas do poszukiwania rozwiązań izolacyjnych, które poprawiają jakość życia oraz kreują bezpieczne i przyjemne środowisko życia.

  Fotografia wczesnego okresu produkcji izolacji z wełny mineralnej, Paroc
  Początki Paroc - magazyn Pargas Kalkberg w Helsinkach i samochód dostawczy w roku 1957
  Projekt pierwszego biało-czerwonego opakowania wełny mineralnej PAROC powstał w roku 1985
  Lokalizacja Paroc
   

  Ale jak rozpoczęła się nasza historia?

  1930–40

  W 1937 roku rozpoczynamy produkcję izolacji z wełny kamiennej w Szwecji. W pierwszych latach powojennych wzrasta znaczenie dobrze izolowanych domów i popyt na izolacje gwałtownie wzrasta. W kolejnych latach dostępne stają się płyty izolacyjne wraz ze spoiwem, które sprawia, że są one bardziej trwałe.

  1950–60

  W roku 1952 rozpoczynamy produkcję wełny kamiennej w Finlandii. Pięć lat później wprowadzamy na rynek nasze pierwsze izolacje techniczne, aby odpowiedzieć na rosnące zapotrzebowanie w sektorze izolacji przemysłowych.

  1970–80

  Na rynku fińskim pojawiają się nasze produkty w rozpoznawalnych opakowaniach w czerwono-białe pasy.

  W roku 1986, fińskie i szwedzkie oddziały łączą siły pod jednym sztandarem. W tym samym roku wprowadzamy na rynek płyty warstwowe jako nową metodę budowania. W tym okresie wypracowujemy sobie również silną pozycję w krajach nordyckich.

  1990-2000

  Nadal się rozwijamy - w 1993 roku rozszerzamy działalność o firmy handlowe w krajach bałtyckich i w Rosji. W 1997 roku rozpoczynamy produkcję wełny kamiennej na Litwie i w tym samym roku zakładamy spółkę handlową w Polsce. W kolejnym roku nabywamy zakład produkcyjny w Polsce. Nasze pierwsze kroki obejmują modernizację linii produkującej wełnę kamienną w tym zakładzie.

  W 1999 roku stajemy się się niezależną spółką - Grupą Paroc. Rozpoczynamy prace nad stworzeniem naszej nowej tożsamości korporacyjnej. Rozwijamy się w Europie Zachodniej i Środkowej, oferując produkty z wartością dodaną.

  Zmiany klimatyczne zaczynają wpływać na świadomość społeczeństwa i coraz częściej prawnie wymagane stają się zrównoważone rozwiązania.

  W następnych latach coraz ważniejsze staje się budowanie efektywności energetycznej, która wspierana jest przez dyrektywy UE. Efektem tego jest dalsze zwiększenie popytu na wysokiej jakości izolacje.

  2000 - obecnie

  Inwestorzy wykazują zainteresowanie naszą firmą. Paroc zostaje własnością kilku prywatnych spółek inwestycyjnych, z funduszem „BA Capital Partners Europe” jako głównym właścicielem w latach 2003 - 2006. „Arcapita Bank B.S.C.", będąca spółką inwestycyjną działającą na rynku spółek niepublicznych, zostaje głównym właścicielem Paroc w latach 2006 - 2009.

  Obecnie właścicielami Grupy Paroc jest kilku inwestorów instytucjonalnych. Spółka koncentruje się na rozwijaniu swej działalności w Europie Wschodniej, oferując tam pełną gamę swoich produktów. 

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.